Vyberte stránku

Apple iPad používám přibližně dva měsíce a jsem s ním maximálně spokojen. Nemusím se vláčet s těžkopádným notebookem a co potřebuji si zařídim i v MHD. K Vánocům jsem dostal Apple Wireless Keyboard a psaní delších textů rozšířilo možnosti tohoto skvělého zařízení ještě dále. I proto se snad budu svým blogům věnovat více 😉

Každopádně všechny služby ještě nejsou na mobilní ovládání připraveny, aby se na nich dělaly i administrátorské práce. Při úpravách mého blogu jsem narazil hned na dva drobné problémy. V první řadě mě částečně omezuje nefunkčnost WySiWyg editoru v administraci wordpressu. Nerozumím proč samotný editor v safari funguje a v administraci ne, ale to je asi věc vývojářů wordpressu. Další drobnost je, že se widgety nedají táhnutím myši přesouvat na svá místa. Poslední dnešní problém nastal, když jsem si chtěl na web umístit kód Google Adsence. V administraci Adsence jsem si nastavil parametry, ale kód bohužel nejde nijak zkopírovat do schránky.

Naštěstí i na iPadu existuje vzdálená plocha a některé drobnosti se dají zařídit poměrně jednoduše na vzdáleném PC. Pokud tedy chcete iPad používat na běžné uživatelské práce nebo pro zábavu, iPad bohatě dostačuje. U složitějších, administrátorských zásahů je třeba sáhnout po klasickém počítači s myší, klávesnicí a konvenčním OS. Snad se brzy dočkáme optimalizace většiny služeb i pro mobilní zařízení a dotykové ovládání našich nejpoužívanějších pomocníků.