Vyberte stránku
MacBook Pro

MacBook Pro

V roce 2006 jsem začal pracovat v Apple servise a Mac byl můj pracovní nástroj. Po roce jsem změnil zaměstnání a přešel jsem opět na Windows. Mac byl prostě nedostupný a pracovní notebook jsem musel vrátit. Až do dnešního dne jsem si různě upravoval operační systém, zkoušel Linux a pořád mi sem tam něco vadilo a vrtalo hlavou, zda se nevrátit ke značce Apple a jejich skvělému operačnímu systému Mac OS X. Jelikož mi nedávno odešel PC notebook, tak jsem přemýšlel o novém stroji. Dnes jsem zajel k mému oblíbenému Apple prodejci v Brně – Duhový servis. Ty lidi mám opravdu rád. Vždy si příjemně popovídám a ochotně mi se vším poradí a pomůžou. Z Duhového servisu jsem si odvez MacBook Pro 13″. Jelikož nyní pracuji vyloženě ve Windows prostředí jako projektový manažer, rozhodl jsem se svůj „switch to mac“ popsat zde na svém blogu. Občas potřebuji nahlédnout do PHP kódu a něco upravit, připojit se k MySQL databázím a komunikovat v MS Outlook propojený s Exchange serverem. sem tam nějaké speciality, kterých jsem se bál, že jsou jen pro windows.

Dnes jsem v podstatě vzpomínal a rozjížděl systém, který mi připadal až příliš známý. Dá se říci, že až na absenci a dohledávání aplikací, které potřebuji mi ani nepřipadá, že bych někdy v OS X přestal pracovat. Vše je krásně intuitivní a z tohoto pohledu věřím že podobně bych se orientoval i kdybych neměl předchozí zkušeost.

Dnes jsem tedy nastavil hlavně mail, Facebook, Twitter a prostě si prošel nastavení a lehce jej upravil. Rád bych zde popsal celou cestu, nahrazení jednotlivých programů a zkušenosti s programem ve windows a jeho ekvivalentu na OS X.